Суецький канал готовий працювати на максимальну потужність після стабілізації ситуації у Червоному морі

Суецький канал

Голова Адміністрації Суецького каналу (SCA) Осама Рабі повідомив, що канал готовий працювати на максимальну потужність і чекає на повернення провідних судноплавних ліній після стабілізації світової торгівлі та зниження напруженості в регіонах Червоного моря та Баб-ель-Мандебської протоки. Заява пролунала після зустрічі Рабі з Генсеком IMO Арсеніо Домінгесом, на якій обговорювали відновлення роботи каналу.

Під час зустрічі Рабі підкреслив, що попри складний період SCA продовжує вдосконалювати надавані послуги, зокрема ремонт і технічне обслуговування суден, бункерування, збір та утилізацію відходів, а також послуги зі зміни екіпажу. Крім того, він оголосив про запуск першого етапу розширення Суецького каналу в районі Малих Гірких озер, який заплановано на перший квартал 2025 року. Розширення охопить 10-кілометрову двосмугову ділянку каналу, що дозволить одночасно пропускати 6-8 суден.

Арсеніо Домінгес, своєю чергою, закликав судноплавні компанії скоригувати графіки, готуючись до поступового відновлення руху через Суецький канал.

У 2024 році Суецький канал переживав складний період. Через напруженість у Червоному морі кількість суден, які проходили через канал, зменшилася до 13 200 порівняно з 26 400 у 2023 році, а щоденний трафік скоротився із 75-80 суден до 32-35. Річні доходи каналу у 2024 р. впали на 60,7% – до $4 млрд.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *