Іран захопив іноземний танкер за контрабанду пального у затоці Оман

Іран захопив у затоці Оман танкер під іноземним прапором, звинувативши його у контрабанді 2 мільйонів літрів пального, повідомляє Reuters з посиланням на іранські державні медіа.

За словами іранської влади, судно привернуло увагу в межах триваючої операції з виявлення контрабанди пального в регіоні. Як повідомляється, танкер не мав належних документів на вантаж, що стало підставою для інспекції. Оскільки на борту було біля 2 мільйони літрів пального без відповідного дозволу, влада конфіскувала судно та висунула звинувачення в контрабанді.

Було затримано 17 членів екіпажу, включно з капітаном. Назву судна, прапор та громадянство затриманих влада не розкриває.

Конфісковане пальне наразі проходить лабораторний аналіз і перевірку документації для встановлення його походження та законності, додається в повідомленні.

Це затримання є частиною ширшої боротьби Ірану з контрабандою пального, що загострилася останніми роками через низькі внутрішні ціни на пальне, зумовлені державними субсидіями. Влада зазначає, що контрабандисти намагаються скористатися різницею в цінах, незаконно вивозячи пальне до сусідніх країн.

Кількома місяцями раніше КСІР перехопив два танкери під танзанійським прапором – Sea Ranger та Salama ­– за підозрою в контрабанді дизельного пального. На борту перебувало загалом 25 іноземних моряків. Обидва судна були доставлені до порту Бушир для подальших юридичних процедур.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *