Іран захопив у затоці Оман танкер під іноземним прапором, звинувативши його у контрабанді 2 мільйонів літрів пального, повідомляє Reuters з посиланням на іранські державні медіа.
За словами іранської влади, судно привернуло увагу в межах триваючої операції з виявлення контрабанди пального в регіоні. Як повідомляється, танкер не мав належних документів на вантаж, що стало підставою для інспекції. Оскільки на борту було біля 2 мільйони літрів пального без відповідного дозволу, влада конфіскувала судно та висунула звинувачення в контрабанді.
Було затримано 17 членів екіпажу, включно з капітаном. Назву судна, прапор та громадянство затриманих влада не розкриває.
Конфісковане пальне наразі проходить лабораторний аналіз і перевірку документації для встановлення його походження та законності, додається в повідомленні.
Це затримання є частиною ширшої боротьби Ірану з контрабандою пального, що загострилася останніми роками через низькі внутрішні ціни на пальне, зумовлені державними субсидіями. Влада зазначає, що контрабандисти намагаються скористатися різницею в цінах, незаконно вивозячи пальне до сусідніх країн.
Кількома місяцями раніше КСІР перехопив два танкери під танзанійським прапором – Sea Ranger та Salama – за підозрою в контрабанді дизельного пального. На борту перебувало загалом 25 іноземних моряків. Обидва судна були доставлені до порту Бушир для подальших юридичних процедур.
Фото: Fars News Agency
















