Поліція Індонезії знешкодила банду, що майже 8 років грабувала судна

Поліція індонезійських островів Ріау викрила і знешкодила банду піратів, які займалися озброєними пограбуваннями суден в протоках Філіпса – відомому осередку морської злочинності, повідомляє Maritime Executive.

Протока Філіпс розташована на південь від острова Джуронг. Судна тут вимушено знижують швидкість при повороті з Малакської протоки в Сінгапурську. Це робить їх легкою здобиччю для грабіжників.

Поліція провела рейд у найбільш «піратських» районах протоки і затримала групу з восьми чоловіків, які, як вважають правоохоронці, причетні до крадіжки із судна під назвою MT Thom Elisabeth (ймовірно, це прибережне судно).

Згодом місцевим ЗМІ повідомили, що банда діяла з 2017 року. Перед кожним нападом підозрювані вживали метамфетамін – його знайшли у одного із затриманих. Ця речовина підсилювала їхню агресію та схильність до ризику: під метамфетаміном члени банди іноді навіть стрибали у воду при загрозі затримання.

Злочинці використовували стандартні онлайн-сервіси для відстеження суден, щоб знайти ті, які знижують швидкість до п’яти вузлів або менше, проходячи вузькою протокою. Потім вони забиралися на ці судна вночі і крали запчастини до двигунів, які перепродавали у Джакарті. Максимальний «заробіток» від одного нападу становив близько 6 000 доларів США.

Хоча при арешті грабіжники були беззбройні, у них знайшли пневматичну зброю, яку використовували для залякування екіпажів. Поліція також припускає, що в них могла бути саморобна вогнепальна зброя.

Затримання цієї банди є важливим кроком на тлі стрімкого зростання морської злочинності в протоці Малакка. За даними IMB ICC, у першій половині 2025 року в цьому регіоні зафіксовано 57 випадків озброєних нападів на судна, що значно перевищує 15 інцидентів за аналогічний період минулого року. Принаймні три інші злочинні угруповання все ще діють у цьому районі, тож загроза піратства залишається актуальною.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *