Maersk планує до кінця 2025 р. ввести в експлуатацію 19 контейнеровозів на метанолі

Судно Maersk

Данська судноплавна компанія A.P. Moller-Maersk планує до кінця 2025 року ввести в експлуатацію щонайменше 19 нових контейнеровозів із двопаливними двигунами, що працюють на метанолі. Про це повідомив керівник відділу управління флотом і технологіями Maersk Леонардо Сонціо.

Одним із ключових етапів на цьому шляху стануть поставки синтетичного метанолу із заводу в Кассе (Данія), який належить компанії European Energy. Завод має щорічну потужність 32 тисячі тонн метанолу, з яких Maersk законтрактували мінімум 10 тисяч тонн на рік для бункерування своїх суден. У 2025 році компанія розраховує отримати першу партію.

Раніше, у 2024 році, Maersk розмістили замовлення на будівництво 20 двопаливних суден на зрідженому природному газі (ЗПГ) на верфях у Китаї та Південній Кореї. Їх планують ввести в експлуатацію між 2028 і 2030 роками.

Представник компанії зазначив, що існує технічна можливість перевести ці судна на метанол вже у 2025 році. Однак реалізація цього плану залежатиме від можливостей постачальників палива та регуляторних умов.

Maersk також закликає держави-члени ІМО запровадити у 2025 році правила, які зменшать різницю у вартості між викопним паливом і екологічно чистими альтернативами. Компанія продовжує досліджувати різні види альтернативного палива для підтримки сталого розвитку. Крім метанолу, у майбутньому паливному балансі компанії може з’явитися й аміак, зазначив представник Maersk.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *