Maersk і судноверф Hyundai Heavy Industries уклали контракт на будівництво до 12 контейнеровозів, що працюють на метанолі, місткістю по 16 000 TEU кожен.
Новинки будуть оснащені двопаливними двигунами, що працюють як на метанолі, так і на звичайному низькосірчистому паливі. Додаткові капітальні витрати на використання двох видів палива складуть 10-15% від загальної вартості, повідомляє Maersk.
Поки що датський перевізник замовив вісім суден. Вони почнуть виходити на маршрути вже в першому кварталі 2024 року. Контракт також включає опціон на будівництво ще чотирьох суден у 2025 році.
З надходженням вуглецево-нейтральних контейнеровозів перевізник утилізує частину старого флоту, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на 1 млн тонн на рік.
«Будучи першими в галузі, судна будуть пропонувати клієнтам Maersk по-справжньому вуглецево-нейтральні перевезення», – заявив датський перевізник. Як зазначив генеральний директор компанії Сорен Скоу, це твердий сигнал для виробників палива про те, що значний ринковий попит на екологічно чисті види палива майбутнього швидко зростає.
Maersk, на відміну від інших великих гравців ринку, утримується від будівництва СПГ-судів, зосередивши увагу на метанолі і аміаку як «паливі майбутнього» для судноплавства. Компанія першою замовила контейнеровоз на метанолі (фідерне судно на 2100 TEU для роботи в Північній Європі), а недавно налагодила постачання вуглецево-нейтрального метанолу з виробництвом в Данії.
Новим замовленням на $ 1,4 млрд. найбільший контейнерний перевізник світу змусив галузь задуматися про те, чи стане метанол альтернативним судновим паливом на найближче десятиліття.
Фото: Maersk
















