Мазут з російських танкерів, що затонули в Чорному морі, дістався узбережжя Одеської області. Про це повідомив у Facebook начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.
Після штормів мазут винесло на піщаний пересип в рекреаційній зоні «Катранка» біля Дунайського біосферного заповідника і Нацпарку «Тузлівські лимани».
«Я писав, що наслідки таких екологічних катастроф не мають меж і що тисячі тонн мазуту, якій вилився у море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття», – відзначив вчений.
Еколог підкреслив, що на фоні масштабних негативних впливів на Чорне море під час повномасштабного вторгнення, вбивства десятків тисяч дельфінів, підрива греблі Каховській ГЕС, ця екокатастрофа стане черговим негативним і суттєвим вагомими додатком до поступової загибелі життя у Чорному морі.
Зараз команда нацпарку проводить обстеження різних ділянок пересипу, щоб встановити масштаби забруднення. Зібрані на пляжі зразки речовини відправлять на експертизу до Українського наукового центру екології моря.
Екологи застерігають, що мазут може періодично з’являтися на березі аж до літа, оскільки фахівці не мають можливості ліквідувати забруднення безпосередньо в морі через військові дії. За звичайних умов нафтову пляму, що наближається до узбережжя, могли б прибрати з води за допомогою абсорбентів, але наразі збирати мазут доведеться тільки коли його викине на сушу.
Два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці 15 грудня,. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту, можливо, приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239». Внаслідок катастрофи танкерів стався масштабний розлив нафтопродуктів, через екокатастрофу у Краснодарському краї РФ, а згодом і в окупованому Криму запровадили режим надзвичайної ситуації.
Мазут з затонулих російських танкерів дістався Одещини
















