Mitsui O.S.K. Lines (MOL) замовила два газовоза типу VLGC для перевезення зрідженого газу і аміаку. Про це повідомила прес-служба MOL.
Побудує судна японська Namura Shipbuilding на верфі Imari Shipyard в технічному співробітництві з Mitsubishi Shipbuilding. Поставка судів очікується після 2023 року.
Як паливо нові газовози MOL зможуть використовувати LPG. Однак судна спочатку будуть побудовані з розрахунком на те, щоб в майбутньому їх можна було модернізувати для роботи на аміаку, оскільки зріджений нафтовий газ і аміачне паливо мають схожі характеристики.
LPG в якості палива може знизити викиди CO2 на 20%, а інших шкідливих речовин – приблизно на 90% в порівнянні з мазутом. Аміак, в свою чергу, розглядають як «чисте» паливо наступного покоління, яке не виділяє вуглекислий газ при згорянні, і як «носій водню», який можна використовувати для транспортування водню Таким чином, нові газовози MOL будуть максимально ефективними і «екологічно чистими» з точки зору використання палива.
Фото: MOL
















