У Кассе, на півдні Данії, офіційно розпочав роботу перший у світі завод із виробництва е-метанолу у промислових масштабах. Одним із його перших великих клієнтів став данський гігант контейнерних перевезень A.P. Moller – Maersk. У вівторок компанія вже отримала з нового об’єкту паливо для судна Laura Maersk – свого першого контейнеровоза, здатного працювати на метанолі.
Завод у Кассе може виробляти 42 000 тонн або 53 мільйони літрів е-метанолу на рік і працює виключно на відновлюваній енергії. Поєднуючи біогенне CO₂ із зеленим воднем, виробленим на місці, підприємство створює паливо зі зниженим до 97% порівняно з викопним паливом вуглецевим слідом. Надлишкове тепло, що утворюється під час виробництва, використовуватиметься для опалення близько 3 300 домогосподарств у регіоні.
Maersk стане ключовим замовником заводу. Компанія має у флоті 13 контейнеровозів, що можуть працювати на метанолі, і замовила ще 13. Судна можуть використовувати як традиційне паливо, так і е-метанол.
За даними Maersk, метанолу, який завод виробляє за рік, контейнеровозу місткістю 16 000 TEU вистачить на один рейс між Європою та Азією. Менші судна, такі як Laura Maersk (чия місткість становить 2 100 TEU), потребують приблизно 3 600 тонн е-метанолу на рік.
















