Європейський Союз 14 травня ухвалив 17-й пакет санкцій проти Росії, включивши до переліку обмежень ще 189 танкерів. Ці судна підозрюють в допомозі Москві у обході санкцій на експорт нафти.
Нові заходи спрямовані на послаблення так званого “тіньового флоту” РФ, який забезпечує транспортування російської нафти. Зокрема, ці танкери часто вимикають системи AIS і проводять перевалку нафти з судна на судно, щоб приховати її походження.
Після запровадження нових санкцій кількість танкерів у “чорному списку” ЄС перевищила 350.
Нові заходи є частиною ширших зусиль щодо обмеження здатності Кремля фінансувати війну проти України. ЄС прагне посилити тиск на Росію, щоб та погодилась на 30-денне припинення вогню – ініціативу, яку підтримують США та їхні союзники.
Окрім танкерів, ЄС також запровадив обмеження проти 75 фізичних осіб і понад 30 компаній, серед яких є бізнеси з Казахстану, Сербії, Туреччини, Вʼєтнаму та ОАЕ, які звинувачуються в постачанні товарів подвійного призначення до оборонної промисловості РФ.
Пакет також включає заборону на експорт певних хімічних речовин, вироблених у ЄС, які можуть бути використані у виробництві ракет.
Нагадаємо, що в березні цього року ЄС запровадив 16-й пакет санкцій, а Велика Британія водночас анонсувала свій найбільший санкційний пакет проти РФ з 2022 року.
















