Філіппінські моряки повертаються додому, провівши півтора року на покинутому судні

MV Angelic Power

MV Angelic Power

MV Angelic Power

Тринадцять філіппінських моряків з суховантажу MV Angelic Power, який застряг в липні 2020 року в порту Гуанчжоу, після тривалих судових розглядів нарешті змогли виїхати додому. Деякі з членів екіпажу провели на борту 17 місяців, повідомляє ITF.

MV Angelic Power з дев’ятьма грецькими і тринадцятьма філіппінськими моряками розвантажилося в Гуанчжоу, Китай, в липні 2020 року. Судно заарештували через фінансову суперечку між вантажоодержувачем та судновласником, і в грудні воно залишалося там же.

Судновласник і оператор – грецька компанії Angeliki Dynamis Investment і Panthalassa Maritime Corp, кинули судно в лютому. Екіпажу перестали виплачувати зарплату, закінчився і строк дії страховки, по якій могли оплатити репатріацію моряків. Загальна заборгованість по заробітній платі екіпажу зараз становить $ 221 тис. Є надія, що частина заборгованості зможуть виплатити, повернути, коли судно продадуть за рішенням суду.

Сімох моряків, громадян Греції, змогли репатріювати з судна в квітні, решта членів екіпажу зобов’язані були залишатися на борту до 21 липня 2021 року.

«Суду слід було негайно розглянути питання про благополуччя екіпажу і організувати його репатріацію ще в грудні, коли справа тільки почалася», – сказав Стів Троусдейл, координатор інспекції ITF. – «Деякі з цих людей пробули на судні 17 місяців. Це вкрай негативно позначилося на їх психологічному стані. Морські суди повинні поліпшити становище екіпажів кинутих кораблів по всьому світу ».

ITF вимагає більш швидких дій від судових і урядових властей, які, концентруючись на фінансових питаннях, залишають моряків гнити на борту. Екіпажам кинутих судів не потрібно просити дозволу повернутися додому. Це одне з основних прав людини, нагадали в Федерації.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *